Středisko RODINA | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.


Hlavní navigace

FB

A
A
A

-

English

Nacházíte se zde: rodina.prorodiny.cz » RODINA » Programy a aktivity » Celoročně pro rodinu

Celoročně pro rodinu

„Celoročně pro rodinu“ je soubor vzdělávacích aktivit pro nejširší veřejnost.

Jde o nabídku programů, které mohou dovybavit mladé dospělé nebo již založené rodiny kompetencemi k fungujícímu osobnímu životu. Jde o doplnění dovedností (i znalostí), které patří ke zrání osobnosti. Účastníci a uživatelé dostanou podporu, aby se nezařadili při realizaci svého rodinného života mezi nositele sociálních patologií. Pomáháme při přípravě na trvalý vztah a dále v prožívání manželství a v přístupu k výchově dětí.

Společnost je existenčně závislá na fungujících rodinách. Sociálně patologické jevy nemizí, spíše narůstají, v generaci dětí je stále menší procento těch, které vyrůstají s pozitivními vzory. Cíl je koncipován velmi pozitivně, ambice projektu je větší, než pouze předcházet nebo brzdit nástup sociálně patologických jevů.

Centrum pro rodinu a sociální péči vnímá rodinu jako nenahraditelnou jednotku lidského soužití. Význam rodiny je na jedné straně velmi důvěrný a subjektivní pro osobní naplnění života člověka, a zároveň na druhé straně má kvalitně žitý osobní vztah lásky a výchova dětí v prostředí bezpečí a lásky význam pro společnost jako celek. Je to otázka života a smrti. Jedině když budou manželé žít své vztahy v pohodě, poskytnou zdravé prostředí další generaci a společnost nezahyne.

Projekt nabízí:
Malý kurz před vstupem do společného života (tři setkání po 2 hodiny).
Cesta efektivní komunikace (kurz o čtyřech setkáních po tři hodiny).
Vyjmenovaná slova … o lásce (jednotlivé přednášky o rozmanitých vztahových otázkách).

Kontakt:
MUDr. Maria Fridrichová
vedoucí prevence a vzdělávání
mfridrichova@prorodiny.cz
731 325 318

Financováno z rozpočtu statutárního města Ostravy

 

    Domů | Kontaktujte nás | Registrace | Prohlášení o přístupnosti | Mapa webu | Textová verze