Středisko RODINA | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.


Hlavní navigace

FB

A
A
A

-

English

Nacházíte se zde: rodina.prorodiny.cz » RODINA » Programy a aktivity » Manželská setkání

Manželská setkání

Škola rodičovských a rodinných kompetencí

MS_01      MS_03      MS_02

  


Jarní obnova 16. – 18. března 2018 – Velehrad /pro účastníky kteréhokoliv letního kurzu ŠRK/

Letní kurz 14. – 21. července 2018 – Velehrad - JIŽ OBSAZENO!!!
Plakátek, přihlášku a brožuru naleznete pod článkem - v souborech ke stažení!


Manželská setkání 2015Manželská setkání v České republice už mají více než dvacetiletou tradici. Za tu dobu z jednoho kurzu pro několik párů vzniklo 4-5 kurzů, kterými každý rok projdou stovky manželských párů. Jeden z nich pořádá ve spolupráci s YMCA-MS také ostravské Centrum pro rodinu a sociální péči. Tento kurz se pravidelně koná v červenci a účastní se ho obvykle asi 60-70 párů.

Skládá se z letního týdenního kurzu a dvou víkendových obnov (obvykle v říjnu a pak v březnu následujícího roku). Letního kurzu se mohou zúčastnit i děti, které mají připraven svůj vlastní program v době, kdy se rodiče účastní přednášek a práce ve skupinkách. Podzimní a jarní obnovy se děti neúčastní.

Program Manželských setkání se věnuje zdánlivě obyčejným tématům. Přivede nás k zamyšlení nad tím, jak máme ve svém životě poskládán žebříček hodnot, čím se od sebe jako muž a žena lišíme, zda se vyjadřujeme tak, aby nám partner rozuměl (a nemyslíme si, že stačí jen naznačit...), jak umíme vyjadřovat své pocity, jak prožíváme svou sexualitu, atd. Celkem je to během letního týdenního kursu 11 tématických okruhů a další přicházejí na řadu během podzimní a jarní víkendové obnovy.

Fotogalerie - Manželská setkání - Velehrad 2017


Co vám dala Manželská setkání?

Manželská setkání pro nás byla po mnoha letech časem, který jsme měli jen pro sebe, pro náš vztah. A využívali jsme ho naplno. Zjistili jsme o sobě navzájem netušené nebo zapomenuté věci. Pojmenovali jsme bolesti svého vztahu a učinili rozhodnutí se jimi zabývat. Bylo těžké odhalit bolavá místa v duši, o kterých ten druhý nemá ani páru, protože v každodenním shonu se je snažíme spíš umlčet než sdílet. Na MS jsme se ale cítili tak bezpečni, opečováni, povzbuzováni, přijímáni a chráněni, že jsme každou příležitost, každé téma, využívali plnými doušky. Cením si přednášejících, že šli příkladem v upřímnosti, opravdovosti. Velmi nápomocná byla i atmosféra prosycená modlitbami, ale i velkým humorem.

Je to možná klišé, ale oba jsme zažili opětovné zamilování. To sice netrvalo tak dlouho jako to první :-) , ale ten samotný zážitek nás nasytil a vybavil energií na další společnou cestu životem. Můj manžel říká, že na MS jel bez očekávání. Já ale vím, že tam jel s jistou skepsí, a sice dobrovolně, ale nerad. Po návratu však nevynechal příležitost, aby všem blízkým i vzdáleným MS vychvaloval a opravdu vřele doporučoval. Já MS považuju za Boží dílo, velký dar. Teď s odstupem pár týdnů, kdy jsme zpět v naší každodennosti, často bolavé a nedokonalé, s velkou vděčností vzpomínám a stále se sytím vším, co jsme na Velehradě mohli v průběhu toho týdne přijímat. M.


 

Kontakt

Bc. Lenka Putzlacherová

podpora fungování rodiny
Telefon: 736 185 701
E-mail: lputzlacherova@prorodiny.cz

Soubory ke stažení

Manželská setkání 2018 - brožura (velikost: 1327kB, typ: PDF)

Manželská setkání 2018 - plakátek (velikost: 326kB, typ: PDF)

Manželská setkání 2018 - přihláška (velikost: 109kB, typ: DOC)Domů | Kontaktujte nás | Registrace | Prohlášení o přístupnosti | Mapa webu | Textová verze