Středisko RODINA | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.


Hlavní navigace

FB

A
A
A

-

English

Nacházíte se zde: rodina.prorodiny.cz » RODINA » Programy a aktivity » Školení PPR

Školení PPR

Symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství

Vzdělávací setkání v rozsahu až 30 hodin na téma symptotermální metoda přirozeného plánování rodičovství.

Metodiku sestavil tým předních odborníků gynekologů, psychologů a pedagogů na základě rozsáhlého výzkumu zadaného vládním programem Spolkové republiky Německo. Formulovali přehledná pravidla určování plodných a neplodných dnů a dosáhli vysoké spolehlivosti metody. Za vyškolení lektorů děkujeme sdružení CENAP Brno.

Přirozená metoda plánování rodičovství umožňuje svobodný přístup k regulaci porodnosti na základě naprosté úcty ke každému lidskému jedinci, v úplném souladu s křesťanskými hodnotami. Symptotermální metoda je předkládána i v souvislosti s etickými pohledy a praxí manželského života. Určení plodných dnů lze využít při touze po dítěti a opačně i v situacích, kdy se manželé chtějí otěhotnění vyhnout.

Minimální rozsah skupinového školení je 8 hodin. Koná se zpravidla v sobotu, dvakrát ročně v klubovně střediska RODINA (Ostrava Vítkovice, Syllabova 19) a dále na objednávku na dalších místech kraje podle potřeby. Dopoledne je úvod do metody, vysvětlení základních principů a poznatků dle moderní medicíny, odpoledne navazuje práce se záznamem, nácvik vedení záznamu, vyhodnocení údajů.

Ucelené základní školení má rozsah 30 hodin, krátké přednášky se střídají s praktickými úkoly, vyplňováním záznamů, s rozmanitými kvízy i hrami. V ceně jsou materiály a literatura.

Je optimální, když se účastní celé páry, snoubenci, manželské páry, ale i jednotlivci, učitelé a animátoři, a také zájemci s otázkami.

Kontakt

MUDr. Maria Fridrichová

Vedoucí programů
Telefon: 731 625 618
E-mail: mfridrichova@prorodiny.czDomů | Kontaktujte nás | Registrace | Prohlášení o přístupnosti | Mapa webu | Textová verze