Domů  Registrace

Rodiče a děti | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.

Rodiče a děti

Dobrodružné víkendy pro táty a děti – Expedice

detail obrázkuZvláštní formou víkendů pro muže jsou akce pro otce s dětmi. Jsou určeny jak těm, kteří mají někdy problém si najít čas na své děti, tak i těm, kteří svůj vztah s nimi chtějí upevnit či ozdravit. Jsou stejně důležité pro otce i pro jejich děti. Většina času je vyplněná společnými hrami, soutěžemi, povídáním, zpíváním a aktivitami kde se nenápadně buduje pocit hrdosti dětí na své otce, otců na své děti, solidárnost, láska a posléze touha být spolu jeden pro druhého častěji….

Program, který nám dá příležitost si zadovádět s našimi dětmi a přáteli, prožít trochu „klukovin“ a romantiky v přírodě. Podstatnou součástí je dobrá chlapská parta a nebudou chybět napínavé hry a soutěže pro malé i velké, střelba z luku a vzduchovky, házení nožem, točení lasem, slaňování ze skály, zkusíme si něco hezkého vyřezat ze dřeva či vyrobit z toho co najdeme v přírodě. Najde se i chvíle pro písničku, modlitbu, noční posezení pro „radu starších“. Je to šance prožít dva dny v partě spřízněných duší, kde můžeme současně přijímat i dávat; být opravdivým tátou a současně klukem.

Expedice jsou víkendové akce určeny otcům s dětmi ve věku 6-12 let. Stojí na společných zážitcích a prohlubují vztah mezi tátou a dítětem. Během roku probíhají 3 expedice – zimní, jarní a podzimní, na které je možno se přihlásit. Místem konání akce jsou odlehlejší místa v Jeseníkách – Andělská Hora, Stará Voda u Bruntálu apod. Na akci se přijíždí v pátek na večeři a trvá do nedělního oběda. Přespává se ve větších objektech (domy pro 30 účastníků) a je zajištěno také dobré stravování. Doporučuje se jet s jedním dítětem. Víkendem provází tým z Centra pro rodinu a sociální péči.

Program vychází z programu YMCA Adventure Guides (původně Indiánský průvodce) a vznikl v roce 1926, aby podpořil životně důležitou roli otce jako učitele, poradce a přítele. Harold S. Keltner, ředitel YMCA v St.Louis, zahájil tento program u táborového ohně, když byl na lovecké výpravě v Kanadě se svým přítelem Joem Fridayem, indiánem z kmene Ojibwa. Friday mu řekl: „Indiánský táta se věnuje svému synovi, aby rostl. Učí ho lovit, stopovat, rybařit, tiše se plížit lesem, poznávat význam a smysl života…“

Těšíme se na Vás!

Přihlášení na akci je v aktualitách webu Centra pro rodiny a sociální péči, dokud se nenaplní kapacita.

Kontakt:
Bc. Marek Schneider: mschneider@prorodiny.cz
Mgr. Ondřej Rozkopal: orozkopal@prorodiny.cz

 


Víkend pro maminky a dcery

Už jste někdy zatoužily po víkendu jenom pro vás dvě? Pro maminku a její dceru? Mít váš čas pro popovídání i samotu. Čas kreativního tvoření – ve kterém si budete navzájem pomáhat a více se tím  poznávat.
Čas, vytvořit si vlastní dramatické vystoupení, smát se, hrát si, tančit, zpívat, přemýšlet, modlit se a být jedna pro druhou… Zkusit si taky něco nové, zajímavé a pozorovat, jak to dělají jiné maminky a jejich dcery.
A  taky, objevovat při tomto víkendovém setkání, jaký je váš drahocenný dar, který v sobě nosíte. Který můžete rozvíjet, přinášet jim radost a obdarovat ostatní, kolem vás…
 
Víkendové akce pro „Maminky a dcery“ jsou připravené na různé témata. Konají se přibližně dvakrát do roka, účastnice jsou maminky a dívky od 8-14 let. Doporučuje se maminka a jedna dcera. Probíhají na různých  místech. Bývají v přírodě, ale i ve městech. V zařízeních s pěkným, pohodlným ubytováním, dobrou kuchyní, prostory na aktivity, s kaplí – nebo blízkým kostelem. Víkendy vás provázejí zkušené, laskavé lektorky. Někdy jsou hosty i zajímavé ženy, které nás něco nového naučí. Na víkendech panuje přátelská, milá a veselá atmosféra. Přijímáme se s ochotou respektovat se navzájem, přijímat se v různosti, dovednosti, s pochopením a vstřícností.
Jestli vás to zaujalo, přijeďte se někdy podívat a prožít s námi takový víkend!

Přihlášení na akci je v aktualitách webu Centra pro rodiny a sociální péči, dokud se nenaplní kapacita.

Kontakt:
Gita Vyleťalová: gita.vyletalova@email.cz


detail obrázku

detail obrázku

detail obrázku