Domů  Registrace

Škola rodičovských a rodinných kompetencí - Manželská setkání | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.

Škola rodičovských a rodinných kompetencí - Manželská setkání

Podzimní víkendový seminář ŠRK - Podzimní obnova - pro účastníky letního kurzu ŠRK - 21. - 23. října 2022 na Velehradě.
Bližší informace lputzlacherova@prorodiny.cz


 

MS_01     MS_03     MS_02


  Škola rodičovských a rodinných kompetencí - Manželská setkání v České republice už mají více než dvacetiletou tradici. Za tu dobu z jednoho kurzu pro několik párů vzniklo 4-5 kurzů, kterými každý rok projdou stovky manželských párů. Jeden z nich pořádá také ostravské Centrum pro rodinu a sociální péči. Tento kurz se pravidelně koná v červenci a účastní se ho obvykle přes 80 párů.

Skládá se z letního týdenního kurzu a dvou víkendových obnov (obvykle v říjnu a pak v březnu následujícího roku). Letního kurzu se mohou zúčastnit i děti, které mají připraven svůj vlastní program v době, kdy se rodiče účastní přednášek a práce ve skupinkách. Podzimní a jarní obnovy se děti neúčastní.

Program Manželských setkání se věnuje zdánlivě obyčejným tématům. Přivede nás k zamyšlení nad tím, jak máme ve svém životě poskládán žebříček hodnot, čím se od sebe jako muž a žena lišíme, zda se vyjadřujeme tak, aby nám partner rozuměl (a nemyslíme si, že stačí jen naznačit...), jak umíme vyjadřovat své pocity, jak prožíváme svou sexualitu, atd. Celkem je to během letního týdenního kursu 11 tématických okruhů a další přicházejí na řadu během podzimní a jarní víkendové obnovy.

Fotogalerie - Škola rodičovských a rodinných kompetencí Manželská setkání - Velehrad 2018


Co vám dala Manželská setkání?

Manželská setkání pro nás byla po mnoha letech časem, který jsme měli jen pro sebe, pro náš vztah. A využívali jsme ho naplno. Zjistili jsme o sobě navzájem netušené nebo zapomenuté věci. Pojmenovali jsme bolesti svého vztahu a učinili rozhodnutí se jimi zabývat. Bylo těžké odhalit bolavá místa v duši, o kterých ten druhý nemá ani páru, protože v každodenním shonu se je snažíme spíš umlčet než sdílet. Na MS jsme se ale cítili tak bezpečni, opečováni, povzbuzováni, přijímáni a chráněni, že jsme každou příležitost, každé téma, využívali plnými doušky. Cením si přednášejících, že šli příkladem v upřímnosti, opravdovosti. Velmi nápomocná byla i atmosféra prosycená modlitbami, ale i velkým humorem.

Je to možná klišé, ale oba jsme zažili opětovné zamilování. To sice netrvalo tak dlouho jako to první :-) , ale ten samotný zážitek nás nasytil a vybavil energií na další společnou cestu životem. Můj manžel říká, že na MS jel bez očekávání. Já ale vím, že tam jel s jistou skepsí, a sice dobrovolně, ale nerad. Po návratu však nevynechal příležitost, aby všem blízkým i vzdáleným MS vychvaloval a opravdu vřele doporučoval. Já MS považuju za Boží dílo, velký dar. Teď s odstupem pár týdnů, kdy jsme zpět v naší každodennosti, často bolavé a nedokonalé, s velkou vděčností vzpomínám a stále se sytím vším, co jsme na Velehradě mohli v průběhu toho týdne přijímat. M.


Projekt je podpořen ze státního rozpočtu v oblasti podpory rodiny pro rok 2022.

Kontakty

Bc. Lenka Putzlacherová

Soubory ke stažení

JARNÍ VÍKENDOVÝ SEMINÁŘ ŠRK (velikost: 909kB, typ: DOC)

detail obrázku

detail obrázku

detail obrázku