Domů  Registrace

Škola rodinných a rodičovských kompetencí | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.

Škola rodinných a rodičovských kompetencí

„Škola rodinných a rodičovských kompetencí“ je soubor vzdělávacích aktivit pro nejširší veřejnost pořádaných trvale i v roce 2022.

Jde o nabídku programů, které mohou dovybavit mladé dospělé nebo již založené rodiny kompetencemi k fungujícímu osobnímu životu. Jde o doplnění dovedností (i znalostí), které patří ke zrání osobnosti. Účastníci a uživatelé dostanou podporu, aby se nezařadili při realizaci svého rodinného života mezi nositele sociálních patologií. Pomáháme při přípravě na trvalý vztah a dále v prožívání manželství a v přístupu k výchově dětí.

Společnost je existenčně závislá na fungujících rodinách. Sociálně patologické jevy nemizí, spíše narůstají, v generaci dětí je stále menší procento těch, které vyrůstají s pozitivními vzory. Cíl je koncipován velmi pozitivně, ambice projektu je větší, než pouze předcházet nebo brzdit nástup sociálně patologických jevů.

Centrum pro rodinu a sociální péči vnímá rodinu jako nenahraditelnou jednotku lidského soužití. Význam rodiny je na jedné straně velmi důvěrný a subjektivní pro osobní naplnění života člověka, a zároveň na druhé straně má kvalitně žitý osobní vztah lásky a výchova dětí v prostředí bezpečí a lásky význam pro společnost jako celek. Je to otázka života a smrti. Jedině když budou manželé žít své vztahy v pohodě, poskytnou zdravé prostředí další generaci a společnost nezahyne.

Projekt nabízí:

Než do toho vletíš - malý kurz před vstupem do společného života (tři setkání po dvě hodiny).
Cesta efektivní komunikace (kurz o čtyřech setkáních po tři hodiny).
Kurz efektivního rodičovství (devět velkých lekcí po 4 hodiny).
Manželské večery (kurz pro páry o osmi setkáních v romantické atmosféře rande v restauraci s večeří).
PPR - přirozené plánování rodičovství (vzdělávací cyklus pro veřejnost, jednotlivce, mladé lidi, snoubence i manžele; o dvou směrech plánování rodičovství – buď cestou PPR, nebo antikoncepce)
Vyjmenovaná slova … o lásce (jednotlivé přednášky o rozmanitých vztahových otázkách).

Financováno z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

detail obrázku

detail obrázku

detail obrázku